Różnice między Chrześcijaństwem a Islamem

chrzescijanstwo-islam

Chrześcijaństwo i Islam to dwie najpotężniejsze religie na świecie. Ich wyznawców bardzo wiele dzieli, co w przeszłości doprowadziło do wypraw krzyżowych, a w teraźniejszości powoduje ciągłe napięcia, spory i konflikty.

Chrześcijaństwo

Powstało w Palestynie w pierwszym wieku naszej ery. Jest religią monoteistyczną. Jej twórcą jest Jezus Chrystus, który prowadził nauki o Bogu, stwórcy świata oraz o Trójcy Świętej. Wyznawcy chrześcijaństwa uznają Jezusa Chrystusa za Syna Bożego. Urodziła go Maryja 25. Grudnia w Betlejem. Jezus zmarł na krzyżu w celu odkupienia win ludzkości względem Boga. Świętą księgą chrześcijan jest Biblia, w której zawarte są wszystkie dogmaty wiary chrześcijańskiej. Religia ta wyznawana jest w głównie w Europie, obydwu Amerykach, Australii oraz części Azji i Afryki, więc swoim zasięgiem obejmuje większość nowożytnego świata.

Islam

Zapoczątkowany przez proroka Mahometa w VI wieku naszej ery na terenie południowej Arabii. Bogiem jest Allah, świętą księgą Koran. W przeciwieństwie do Chrześcijaństwa Allah nie ma syna, nie istnieje też odpowiednik Trójcy Świętej. Muzułmanie (wyznawcy Islamu) kwestionują właśnie boskość Jezusa Chrystusa, który nie mógł być Synem Bożym. Islam podkreśla, iż przedmiotem kultu religijnego nie może być nic oprócz Boga – Allaha. Na podstawie koranu stworzono prawo religijne – Szariat. Islam wyznawany jest głównie w Azji, części Afryki oraz w Europie.

Podsumowując…

 1. Początki Chrześcijaństwa datowane są wcześniej niż Islamu
 2. Świętą księgą Chrześcijan jest Biblia, Muzułmanów Koran
 3. Jezus był Synem Boga, Mahomet Prorokiem
 4. Religie te różni obszar występowania i ilość wyznawców

5 Thoughts to “Różnice między Chrześcijaństwem a Islamem”

 1. mm

  Podstawową różnicą pomiędzy chrześcijaństwem a islamem jest to, że jeszcze nie widziałem chrześcijanina, który by wysadził się w powietrze po to, żeby zabić jak najwięcej niechrześcijan.

 2. EDYTA

  sam nie ale chrześcijanie w swojej historii masowo zabijali innych w imię Boga niestety…

  1. Juzef

   Nie Chrzescijanie lecz Katolicy. Roznica jest spora. I nie zabijali w imie Boga jak pani napisala, ale z polecenia. A czyjegoz polecenia to prosze doczytac. Kosciol Katolicki poprzez domyslanie ideologii, przykazan koscielnych, zanoszenie modlow do wydumanych 'swietych’ czy obwieszanie sie 'swietymi’ obrazkami i czekanie na 'co laska’ juz sama swoja idea glosi balwochwalstwo. Podazajac za Dziejami Apostolskimi: Kosciol to nie budynek, Boga nie ma nigdzie w budynkach wybudowanych przez Czlowieka.

 3. Na indywidualne życzenie Klienta odpowiednie materiałү d᧐ stworzenia wymarzonej tapicerki sprowadzam z różnych stron świata.
  Ꭰߋ enowacji zawsze używam ekologicznych, naturallnych skór.
  Proponuję kompleksowy zakres ᥙsług tapicerskich dla zastosowań motoryzacyjnych – oferuję tapicerowanie dla aut osobowych,
  сiężarowych, przyczep kempingowych, autobusóԝ,…

 4. Krzysztof

  Islam po pierwsze nie jest religią tylko kompletnym systemem politycznym.
  Po drugie jest całkowitą odwrotnością ideologiczną chrześcijaństwa.
  W Chrześcijaństwie najważniejsza jest prawda i życie ludzkie.
  W Islamie życie ludzkie nie ma najmniejszego znaczenia, niewolnictwo, kazirodztwo, pedofilia, kłamstwo (w końcu mahomet jest knującym podstępy, ale allah jest największym z knujących podstępy) kradzież (jest usprawiedliwiona w odpowiednich dla muzułmanów przypadku) – generalnie islam to zbiór większości rzeczy, którymi gardzi i przeciwstawia się chrześcijaństwo. A co do wypraw krzyżowych, to chyba wszyscy zapominają że od 632r do 1080r. to islam podbił siłą prawia cały bliski wschód i północną afrykę. Wyprawy krzyżowe to był jedyny moment w historii kiedy kościół postanowił odbić kolebkę chrześcijaństwa…

Leave a Comment