Różnice między wodą toaletową a wodą perfumowaną

woda-toaletowa-perfumowana

Sprawdź czym się różni woda perfumowana od toaletowej:

Często stajemy przed wyborem kupna odpowiedniego kosmetyku. O ile dla mężczyzn sprawa wydaje się być dużo prostsza, niż dla kobiet, nie znaczy to, że dobór odpowiedniego produktu nie jest ważny. Przykładem kosmetyków, przy których łatwo się pogubić są wszelkie odmiany zapachowych wód kosmetycznych. Postarajmy się wskazać różnice między dwoma najpopularniejszymi z nich. Wiedza ta może okazać się kluczowa przy wyborze prezentu lub wyborze odpowiedniego kosmetyku, w zależności od okazji.

Perfumy

Tym słowem potocznie określa się każde pachnidło dostępne na rynku. Woda perfumowana jest kosmetykiem, w składzie którego zawartość substancji zapachowych wynosi od 10% do 20%. Woda perfumowana uważana jest za najmocniejszy po prawdziwych perfumach zapach, choc wydaje się, że nie jest tak trwały, jak następna w kolejności woda toaletowa. W jej skład wchodzi od  5% do 10% pachnących olejków, nadających jej konkretnego zapachu. W nazewnictwie możemy się tez spotkać z terminami „Eau de parfum”, czyli woda toaletowa oraz „Eau de toilette” czyli woda toaletowa. Obydwa terminy pochodzą z języka francuskiego. Oprócz wody perfumowanej i wody toaletowej dostępne są również wody kolońskie (Eau de Cologne) oraz wody odświeżające (Eau de fraiche), tak więc wybór jest spory. Pozostaje kwestia podjęcia najlepszej decyzji.

Podsumowując…

  1. Woda perfumowana zawiera od 10% do 20% olejków zapachowych
  2. Woda toaletowa zawiera od 5% do 10% olejków zapachowych
  3. Pomimo mniejszej zawartości substancji eterycznych woda toaletowa wydaje się trwalsza, choć zdania są oczywiście podzielone.

Leave a Comment