Różnice między testerem a perfumami

tester-perfumy-roznica

Sprawdź czym się różnią perfumy od testera:

Perfumy to kosmetyki zapachowe przeznaczone na sprzedaż. Tester jest próbką mająca na celu zachęcenie klienta do zakupu.

Jak to działa?

Firmy kosmetyczne promują swoje produkty w sklepach i drogeriach. Nie każdy jednak zapach, zwłaszcza nowe linie, są znane konsumentom. Tetery są elementem kampanii marketingowej danego produktu. Maja na celu zapoznanie klienta z zapachem i zachęcenie go do zakupu. Tester stoi w tym samym miejscu, w którym znajduje się promowany kosmetyk. Można go użyć w sklepie i przekonać się jaki ma zapach na skórze. Zabieg ten jest bardzo skuteczny, gdyż klient z reguły decyduje się na zakup produktu, który może wypróbować. Nie ma tu znaczenia czy są to perfumy, próbki nowych chipsów czy jakiekolwiek inne dobra.

Zasadnicza różnica

W zasadzie jedna i podstawowa. Tester nie jest przeznaczony na sprzedaż. Klient kupuje perfumy, wody toaletowe, wody perfumowane, dezodoranty kierując się zapachem testera i własnymi preferencjami. Tester ma zadanie zachęcić do kupna produktu oraz pozostawić wrażenie na kliencie. Firma, która udostępnia testery może liczyć na dużo większe zyski, niż taka, która nie korzysta z tego rozwiązania. Nikt przecież nie lubi i nie chce kupować kota w worku, prawda?

 Podsumowując…

  1. Tester jest darmową próbką zapachową, której można użyć w celu sprawdzenia jakości, smaku lub zapachu produktu.
  2. Tester, w przeciwieństwie do perfum (i innych kosmetyków) nie jest przeznaczony do sprzedaży, a jedynie do skutecznej promocji wśród potencjalnych klientów firmy

Leave a Comment