Różnice między gitarą klasyczną a akustyczną

gitara-klasyczna-akustyczna

Czym się różni gitara klasyczna od akustycznej? Sprawdź:

Gitara akustyczna różni się od klasycznej kilkoma cechami. Są one często mylone, dlatego warto znać różnice między tymi dwoma, popularnymi instrumentami. Naukę gry na gitarze można rozpocząć od dowolnej z nich, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, iż dla początkujących techniki grania są nieco inne. Właśnie przez te drobne różnice, których bardzo wielu laików nie rozpoznaje.

Jakie są różnice między tymi gitarami?

Gitary klasyczne mają nylonowe struny, które są dalej od siebie. Gitary klasyczne są tradycyjnie używane do gry utworów klasycznych, takich jak flamenco czy utworów muzyki ludowej. Mają łagodny dźwięk. Gitara klasyczna ma szerszy gryf, niż gitara akustyczna, więc technika grania jest nieco inna. Na gitarze klasycznej nie zaleca się umieszczanie strun stalowych, które są używane właśnie w gitarach akustycznych. Gitary akustyczne mają wyższy dźwięk niż  klasyczne i są używane do grania muzyki country, folk, a także wielu innych stylów muzyki popularnej. Gitary klasyczne są mniejsze od gitar akustycznych. Dodatkową różnicą jest fakt, że do gitary akustycznej można podłączyć wzmacniacz elektryczny. Jest to niemożliwe w przypadku gitary klasycznej, której dźwięk nie jest „sztucznie” wzmacniany.

Podsumowując…

 1. Gitara klasyczna ma struny nylonowe
 2. Gitara akustyczna ma struny stalowe
 3. Gitara klasyczna jest mniejsza
 4. Do gitary akustycznej można podłączyć wzmacniacz
 5. Gitar tych używa się do grania innych rodzajów muzyki, choć nie wykluczają się, po prostu do pewnych utworów jedne nadają się lepiej niż drugie

4 Thoughts to “Różnice między gitarą klasyczną a akustyczną”

 1. AgataXD

  Troche malo…..

  1. Czy ja wiem. Ja dużo się dowiedziałam 🙂

 2. MuzykLOL

  Akustyk ma węższy gryf

 3. AdamMi

  Wzmacniacz można podłączyć zarówno do akustycznej jak i klasycznej. Zależy od modelu, ponieważ jedne i drugie mają wersje z elektro.

Leave a Comment