Różnice między iPhone 4 a iPhone 4s

iphone-4-4s

Czym się różni iPhone 4 od iPhone 4s? Sprawdź:

Zarówno iPhone 4 jak i iPhone 4S należą do produktów firmy Apple. Od samego początku istnienia iPhonów rewolucjonizowały one rynek telefonów komórkowych. Porównajmy dwa bardzo popularne modele.

Porównanie smartphonów

W porównaniu tym powinien z założenia wygrać model nowszy, a więc 4S. Teoretycznie nowsza wersja powinna być ulepszona w sposób zauważalny i nie pozostawiać żadnych wątpliwości. Spotkała się ona jednak ze sporą krytyką, gdyż modyfikacji było zbyt mało względem nieco starszego modelu. Po zweryfikowaniu jednak możliwości każdego z nich, okazało się, że iPhone 4S zyskuje przewagę.

Jakie to modyfikacje?

Obydwa posiadają ten sam wygląd tą samą ilość pamięci RAM w wersji podstawowej, ten sam ekran oraz podobną pojemność akumulatora i czas pracy na jednym ładowaniu. To co różni wspomniane iPhony od siebie to fakt, że iPhone 4S posiada dwurdzeniowy procesor, mocniejsze GPU, kamerę 8 Mpix z możliwością nagrywanie wideo 1080p, Siri (inteligentny asystent głosowy), Bluetooth 4.0. w przeciwieństwie do iPhone 4 dostępna jest wersja z 64 GB pamięci. Wersja bez literki „S” jest o 3 gramy cięższa od zwykłej wersji iPhone 4. Natomiast na korzyść iPhona 4S działa jakość robionych zdjęć, która jest dużo lepsza, niż w przypadku modelu 4. iPhone 4 jest oczywiście tańszy, niż jego następca.

Podsumowując…

  1. iPhone 4 posiada procesor jednordzeniowy Apple A4, 1 GHz Cortex-A8
  2. iPhone 4S posiada procesor dwurdzeniowy Apple A5, 800 MHz Cortex-A9
  3. iPhone 4 posiada bluetooth 2.1, a iPhone 4S bluetooth 4.0
  4. iPhone 4S posiada nowszy system operacyjny

Leave a Comment